Çarşamba, Haziran 19, 2024
Netflix Türk sitesi bir Fan sitesidir. Netflix resmi sitesi değildir.- Editör : Merve Nur EMER

Geçtiğimiz haftasonu Netflix, Jinx ‘in taşıdığı yeni bölümleri izleyicisiyle paylaştı. Akış devi için alışılmadık bir format olan üç kısmından ikincisini yayınladı, ancak kalite düşmedi. İkinci üç bölüm, ilk üçü kadar iyi ve Arcane, çoğu ülkede Netflix TOP 10’da zirvedeki pozisyonunu koruyor.

SPOILER ALERT!!

Arcane’in başlangıcında yani ilk üç bölümünde bildiğimiz Powder çoktan gitti ve onun yerine, geçmişinin ıstırabı nedeniyle gelişen, ancak gitmesine izin vermek için mücadele eden Jinx var. İlk perdenin sonunda neden olduğu yıkımın ardından Powder’ın gözlerindeki çılgın ateş katlanarak büyüdü. Sonunda hayranlarının bildiği gibi, tüm vücudunu ele geçirdi ve uzun, örgülü, dövmeli, çok silahlı bir suçlu olarak karşımıza çıktı.

Arcane Part 2 ile Büyülüyor: Jinx Taşıyor jinx
Jinx’ in karakter gelişimine Arcane’in ikinci kısmında oldukça değiniliyor.

İkinci perde, Vi ve Caitlyn’in sonunda Vi’nin eski kız kardeşinin bir kabuğu olan Jinx ile karşılaşmasıyla sona erer. Aralarındaki birleşme ilk başta dokunaklı olsa da, Sevika Vi’nin bir Piltover infazcısı ile güçlerini birleştirdiği konusunda uyardığı için Caitlyn’in varlığı Jinx için tehlikeye işaret ediyor.

Benzer Yazılar

Vi Jinx ‘in Güvenini Tekrardan Kaybediyor

Jinx ‘in kafasının içindeki sesler (bu eylem karakterinin temel taşı) kontrolü ele geçirmeye başladı. Bir an için yeniden kazandığı Vi’ye olan güveni, Jinx ‘in Vi’nin nerede olduğu konusunda yalan söyledikten sonra Silco’ya olan güvenini kaybetmesi gibi azalmaya başladı.

Bu, Jinx hayranların beklediği tek kişiydi. Arcane bir zamanlar Powder olarak bilinen kızı etkileyen ve istikrarsızlığını gösteren kareler arasında sürekli titreyen bu iç kargaşayı vurguluyor. Yine de ikinci kısımda teyit edilen şey, bu kontrol eksikliğinin, arkadaşlarının ve baba figürünün kasıtsız öldürülmesinin neden olduğu travmanın yanı sıra Vi’nin reddedilmesinden kaynaklandığıdır. Bizi hep Daddy issues’lar bitiriyor zaten.

Arcane Part 2 ile Büyülüyor: Jinx Taşıyor jinx
Part 1’de o zaman daha Powder gibi davranan Jinx ve Vi

Ancak Jinx, oyunun sonunda başka bir ikilemle karşı karşıyadır. Kız kardeşinden bir kez daha ayrılmış, ancak bu sefer Silco’nun elinden kurtulmuş, kendi kararlarını vermekte özgürdür. Üçüncü perde, Vi’yi kurtarmaya, kayıp kristalinin peşinden koşmaya veya farklı bir yol izlemeye karar verip vermeyeceğini ortaya çıkaracak.

“Çok tatlısın, CupCake Gibi”

Sadece birkaç bölüm önce gençliğinin sınırlamalarıyla mücadele eden Caitlyn, ikinci perdenin sonunda Piltover muhafızlarına katılarak karakterini sağlamlaştırdı. Ayrıca Vi ile tomurcuklanan bir dostluk sergiledi. – belki de biraz daha fazlasını -.

İkilinin, Caitlyn ve Vi’nin birbirlerine karşı koyduğu kısıtlamalar nedeniyle Silco ve Jinx’i aramak için Zaun sokaklarında dolaşırken ilişkilerinde ortak bir zemini korumak için mücadele etti. Ayrılık, birbirlerine şiddetle karşı çıkan ikilinin bu sıkıntısı yaşam tarzlarına ilişkin anlayış eksikliğinden kaynaklandı. İkisi arasındaki uçurum, yeraltında geçirdikleri süre boyunca küçüldü.

Vi’nin planlarını ve yeraltı şehrini nasıl geçeceğini tam olarak anlamasa da Caitlyn, Vi’nin yarasını iyileştirmenin bir yolunu aramak için adım atar, hatta tüfeğini yeni arkadaş???ının hayatını kurtarabilecek bir iksirle takas edecek kadar ileri gider. İkili, Silco’nun onları Zaun’un “üst sıradakilerin düşünmek bile istemedikleri” insanlara barındığı bir bölümünde pusuya düşürdüğünde, elinden kaçmak için koordineli bir kargaşa yaratır. 

Caitlyn’i harekete geçiren şey bu merak duygusudur ve Vi ile şans eseri karşılaşmasına ve Piltover Şerifi’nin şehirden sakladığı Silco hakkındaki sırları öğrenmesine olanak tanır.

İkinci perdenin sonunda Caitlyn’in nerede olduğu bilinmiyor. O ve Jinx, Firelights’ın saldırısından sonra kalır, ancak krediler yuvarlanırken yalnızca Jinx ayakta kalır. Bu noktada Caitlyn, bu özel soruşturmayı başlatmak için Piltover’daki tanıdıklarıyla ilişkisine zarar vermişti. Ayrıca Vi’yi ve onların filizlenen bağlantısını adam kaçıranlarla kaybetti ve Piltover infazcısını Zaun sokaklarında hiçbir destek sistemi olmadan yapayalnız bıraktı. Vi, yeraltı şehrinin “onu canlı canlı yiyeceği” konusunda onu uyardı. Silco’nun peşinde olduğu ve kendini savunmanın hiçbir yolu olmadığı için durumu kasvetli görünüyor.

Viktor Hextech’in Kendisini Kurtaracağını Düşünüyor

Jayce Meclis Üyesi rolünü üstlenirken ve Heimerdinger’ı Konsey’den atarken, Viktor’un Hextech’e olan tutkusu endişe verici oranlara ulaştı – tüm bu sırada yaşam beklentisi düşmeye devam etti. 

Arcane Part 2 ile Büyülüyor: Jinx Taşıyor jinx
Viktor, Jayce ve Mel

Viktor, ikilinin Hexcore adını verdiği en yeni eserinin organik maddeye tepki verdiğini keşfeder, ancak gelişmesine yardımcı olan herhangi bir organik madde neredeyse anında bozulur. Jayce, Viktor’un Zaun’da yaşarken maruz kaldığı dumanların etkileriyle savaşmak için verdiği mücadelenin ardından ortağının hayatını kurtarmanın yolunun bu olabileceğine inanıyor. Öte yandan Heimerdinger, Hexcore’u tüm Runeterra için büyük bir tehlike olarak algılıyor, Rünlerin’ın gücüne dair sürekli çekimser olan Heimerdinger bir şeyler görüyor ve onu Hexcore’un içerdiği güçle ilişkilendiriyor.

Heimerdinger, Viktor’un bir ölçüde değiştiğini, görünüşe göre Hexcore’un -ve buna bağlı olarak Hextech teknolojisinin- sahip olduğuna inandığı potansiyel tarafından bozulduğunu kabul ediyor. Yine de Viktor, Heimerdinger’in uyarılarına kulak asmayı reddediyor.

Çılgın Bilim İnsanları bir araya geliyor

Son bölüm, Viktor’un çocukluğu hakkında daha fazla bilgi veriyor ve zayıflığı nedeniyle çevresindeki diğer çocukların yaptığı etkinliklere katılamadığını keşfediyor. Meğerse Viktor küçüklüğünden bacağından sıkıntılı ve içine kapanıkmış. Diğer çocuklarla oynamak yerine, icatlardan hoşlanmaya başladığını izleyiciye aktarıyor.

Çocukluğunda bir mağarada çılgın ve ‘değişik’ bir insanla karşılaşan Viktor, bu sayede hayatını değiştiren karşılaşmayı aslında yapmış oluyor. Hastalığının artık iyice nüksetmesinden ve psikolojik değişimlerinden ötürü Arcane’in son 6. bölümünün son sahnesinde sürpriz bir ismin -LoL oynayanlarından da yakından tanıdığı- yanına gidiyor.

İşte aslında dolu dizgin geçen Arcane’in geçtiğimiz haftasonu yayınlanan bölümlerinin genel hatları bu şekildeydi. Arcane’nin açıklanan 3. partı da bu haftasonu yani 20 Kasım tarihinde Netflix üzerinden yayınlanacak. Bakalım son bölümlerinde bizi daha farklı nasıl etkilemeye devam edecek göreceğiz.

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Reklamlar
×